Světlo v nás

Terapie barevným světlem

     


Světlo, přesněji barvy jsou důležitým nástrojem v harmonii přírody, v " koncertu " lidského bytí. Působí na každého z nás víc než si myslíme, zvyšují vědomí.

     "Barva je psychickou silou, je viditelnou duší. Kdybychom mohli vidět lidskou duši, jednou z forem, kterým by se                             projevovala, by byla barva.''     Jan Zrzavý


      Tuto formu terapie lze využít k obnovování energetické rovnováhy. Dopomáhá k vyváženosti energií v lidském  těle a k jejímu doplnění po stránce psychické, emociální i mentální.

       Používá se jako doplňková léčba k sebeuzdravování.


      K tomuto léčení používáme 7 základních barev jako je červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, indigová, fialová. Každá jednotlivá barva má svou vlastní vlnovou délku - chvění. 


  Teplé tóny zesilují proudění energií, povzbuzují, podporují imunitní systém člověka. Studené jsou naopak většinou uklidňující. Doplňující barvy mají také svá specifika, jejich účinky jsou neméně významné. Řadíme k nim barvu růžovou, starorůžovou, purpurovou, tyrkysovou, bílou, šedou, hnědou, černou, stříbrnou a zlatou. 

 

 Tato metoda sebeléčby má spoustu pozitivních výsledků, několikatisíciletou tradici, patří k nejstarším formám léčení.